Quantcast
Newsletters: Subscribe | Log in

Grant and Wilson rule the Westside Relays

Individual competition was important, but points and school pride were on the line in the relay events at the Westside Relays.

JOHN JACKSON/ARGUS-COURIER STAFF
Published: Friday, June 28, 2013 at 3:00 a.m.
Last Modified: Thursday, June 27, 2013 at 11:02 a.m.

Petaluma’s fifth- and sixth-grade athletes wrapped up the school year with the much-anticipated Westside Relays. The meet annually brings together elementary schools from all over the area for track and field competition in two divisions — large schools and small schools.

This year, Wilson dominated the small school competition, scoring 188.5 toal points, followed by Liberty with 154 and St. Vincent with 148.5. Grant was the overall winner among the large schools with 212.5 combined points, followed by Penngrove with 202 and Valley Vista with 169.

Wilson rulled the small schools fifth-grade girls competition with speed. Lowry Flieder won at 70 meters, Nadia Petrovich at 200 meters, Madelyn Nielson at 600 meters and Delaney Johnson at 100 meters to lead the Wilson girls. Melissa Rocha added a win in the long jump.

Beau Miller led the Liberty fifth-grade boys to victory with wins in both the high jump and the 600-meter run.

Christina Leach of St. Vincent was a standout among the small school sixth graders, winning both the shot put and the discus throw. Her efforts propelled St. Vincent to a tie with Wilson for the team title.

Thomas Christie’s speed led St. Vincent’s sixth-grade boys to a team win, as he sped to victory in both the 70-meter and 100-meter dashes.

Penngrove had several outstanding performances in the large school competition, but in the end, Grant had too much overall strength, winning with 212.5 points to 202 for Penngrove, with Valley Vista third with 169.

Perla Perez was sensational for the Penngrove fifth-grade girls, winning the 70- and 100-meter runs as well as the high jump, but it was Grant that took team honors with 65 points to 49 for Penngrove.

Kyle Novak of Penngrove showed dominating speed in the large school fifth-grade boys competition, winning the 70- and 100-meter dashes to lead his team to victory, with Grant second.

Jaden Krist won both the 400 and the long jump for the Penngrove sixth-grade girls, but, again, Grant’s superior balance prevailed, providing 54.5 points for the team title to 47 for runner-up Penngrove.

Kevin Royals of Penngrove was the standout sixth-grade boy in the large school division, winning the 70- and 100-meter dashes as well as the long jump. Valley Vista had a strong team effort to take first place in the division.

SMALL SCHOOL OVERALL TEAM SCORES: Wilson 188,5, Liberty 154, St. Vincent 148.5, Two Rock 128, Dunham 106, Harvest Christian 90, Cinnabar 57

FIFTH GRADE GIRLS

SMALL SCHOOL DIVISION

TEAM SCORES: Wilson 80.5, Liberty 43, Two Rock 30, Cinnabar 26, Dunham 26, St. Vincent 12.5

SPRINT MEDLEY: Wilson 2:23.75, Dunham 2:27.73, Two Rock 2:30.53, Liberty 2:31.06, St. Vincent 2:37.60

70 METERS: Lowry Flieder, Wilson, 14:03; Delaney Johnson, Wilson, 14.31; Haylen Demartin, Wilson, 15.25; Emma Diaz, Wilson, 15.53; Sara Veniga, Cinnabar, 15.55

300 METERS: Nadia Petrovic, Wilson, 37.73; Lowry Flieder, Wilson, 59.09; Madison Camozzi, Liberty, 59.50; Emma Riley, St. Vincent, 1:01.53; Mia Lage, Liberty, 1:02.60

400 RELAY: Wilson 1:02.96, Cinnabar 1:07.04, Dunham 1:07.90, Liberty 1:00.25, Two Rock 1:09

SHOT PUT: Sierra Deater, Two Rock, 22-1; Kiyana Chambers, Dunham, 21-3; Madison Miles, Two Rock, 20-2; Jasmine Heinamann, Liberty, 19-10; Lilly McCoy, Wilson, 19-5

600 METERS: Madelyn Nielson, Wilson, 2:07.15; Monzerrat Herrera, Liberty, 2:12.96; Hailey Caldwell, Liberty, 2:16.46; Isabella Welch, St. Vincent, 2:20.16; Ellie Kaiser, Liberty, 2:20.41

HIGH JUMP: Hayley Caldwell, Liberty, 3-6; Mia Lage, Liberty, 3-4; Sydnee Gentile, Dunham, 3-4; Kiyana Chambers, Dunham, 3-4; Nadea Petrovik, Wilson, 3-2

DISCUS: Madison Cammozzi, Liberty, 50-4; Lilly McCoy, Wilson, 45-9; Sydnee Gentile, Dunham, 42-6; Brianna Williams, Two Rock, 37-4; Haley Chrisco, Liberty, 34-5

LONG JUMP: Melissa Rocha, Wilson, 11-10; Kasidy Longelesh, Two Rock, 11-0; Madison Lankrits, Wilson, 10-10; Sam Tlisteroe, St. Vincent, 10-10; Lauren Beels, Wilson, 10-7

100 METERS: Delaney Johnson, Wilson, 14.21; Isabella Sandoval, Cinnabar, 14.54; Andrea Carbajal, Cinnabar, 15.33; Olivia Martin, St. Vincent, 15.51; Madison Miles, Two Rock, 15.63

800 RELAY: Cinnabar 2:26.31, Wilson 2:27.31, Wilson 2:27.59, Two Rock 2:39.00, Liberty 2:39.56, St. Vincent 2:43.24

FIFTH GRADE BOYS

SMALL SCHOOL DIVISION

TEAN SCORES: Liberty 64.5, Dunham 52, Two Rock 38, St. Vincent 22, Cinnabar 19, Wilson 15, Harvest Christian 7.5

SPRINT MEDLEY: Liberty 2:18.59, Dunham 2:22.21, Wilson 2:23.75, St. Vincent 2:25.68, Two Rock 2:30.53

DISCUS: Tony Moeckel, Liberty, 60-4; Connor Berton, Two Rock, 59-8; Jacob Barajas, Liberty, 58-6; Kyle Barrera, Two Rock, 56-3; Luis Lozano, Two Rock, 52-8

70 METER: Alex Gutierrez, Two Rock, 15:09; Mateo Espinosa, Two Rock, 15.25; Tony Moeckel, Liberty, 15.40; Aiden Hughes-Flores, Dunham, 15.89; John Meihaus, Dunham, 16.00

300 METERS: Marc Young, Dunham, 51.53; Justin Plumbtree, Liberty, 53.04; Miguel Robertson, Harvest Christian, 55.21; Daven Varty, Dunham, 55.81; Andrew Rubino, Cinnabar, 56.15

HIGH JUMP: Beau Miller, Liberty, 4-2; Daven Varty, Dunham, 3-10; Miguel Robertson, Harvest Christian, 3-10; Nicco Bertucci, Wilson, 3-10; Kaden Fox, Dunham, 3-8

LONG JUMP: Daven Varty, Dunham, 12-6; Rory Morgan, St. Vincent, 12-5; Colby Torliatt, Liberty, 11-11; James Dasher, Two Rock, 11-6; Luke Stafford, Wilson, 11-4

400 RELAY: Dunham 1:03.78, Cinnabar 1:03.80, Liberty 1:05.1, Wilson 1:05.4, St. Vincent 1:07.5

SHOT PUT: Luis Lozano, Two Rock, 25-5, Connor Barton, Two Rock, 24-9, Kaden Fox, Dunham, 24-7, Tony Moeckel, Liberty 24-1; Jacob Barajas, Liberty, 22-9

600 METER: Beau Miller, Liberty, 2:04.46; CJ Spears, Liberty, 2:05.12; Kaden Fox, Dunham, 2:05.12; Rory Morgan, St. Vincent, 2:08.83; Miguel Robertson, Harvest Christian, 2:09.06

100 METERS: Alex Sierra-Mendoza, Two Rock, 14.53; Andrew Lombardi, St. Vincent, 14.59; Justin Plumbtree, Liberty, 15.35; Tyler Mota, St. Vincent, 15.50; James Dasher, Two Rock, 15.53

800 RELAY: Cinnabar 2:22.55, Liberty, 2:22.56, Dunham 2:26.01, St. Vincent 2:27.15, Wilson 2:29.73

SIXTH GRADE GIRLS

SMALL SCHOOL DIVISION

Wilson 61, Wilson 61, Harvest Christian 39, Dunham 22, Two Rock 18, Cinnabar 9, Liberty 8

SPRINT MEDLEY: Harvest Christian 2:19.00, Wilson 2:19.34, Dunham 2:23.84, Two Rock 2:25.31, St. Vincent 2:25.78

70 METERS: Sarah Meghannam, St. Vincent 14.59; Juliet Ryn, Dunham 14.86; Taylor Miller, Wilson, 14.93; Cheyenne Olufs, Harvest Christian, 15.47; Yazmin Perez, Two Rock, 15.62

400 METERS: Sydney Dennis, Wilson, 1:14.78; Sarah Mughannan, St. Vincent, 1:15.40; Madaline Rodriguez, St. Vincent, 1:15.50; Emma Schwitter, Wilson, 1:16.00; Caitlyn Crawford, Harvest Christian, 1:19.65

HIGH JUMP: Ava Schabuch, St. Vincent, 3-10; Elizabeth Nielson, Wilson, 3-10; Katie Collings, Liberty, 3-8; Bella Restrepo, Wilson, 3-8; Calin Bennett, Two Rock, 3-8

LONG JUMP: Elizabeth Nielson, Wilson, 11-3; Veronica Ramierez, Wilson, 11-1; Abby Straub, Cinnabar, 10-7; Catherine Slight, Harvest Christian, 10-0; Cat Sharp, Dunham, 9-9

400 RELAY: Wilson 1:03.50; Dunham, 1:03.93; Harvest Christian, 1:05.64; Two Rock, 1:06.00; St. Vincent 1:06.95

SHOT PUT: Christina Leach, St. Vincent, 25-0; Ava Schabuch, St. Vincent, 24-2; Bridget Silva, St. Vincent, 24-1; Nalley Ornelas, Two Rock, 23-9; CeCe Illingworth, Wilson, 22-4

DISCUS: Christina Leach, St. Vincent, 56-7; Amanda King Liberty, 47-2; Bridget Silva, St. Vincent, 47-1; Sally Henry, St. Vincent, 45-1; Grace Caldwell, Wilson, 39-2

800 METERS: Madaline Rodrigues, St. Vincent, 2:56.09; Alexandra Sheeks, Harvest Christian, 2:58.90; Grace Webber-Dibley, Wilson, 2:59.50; Sarah Mughannan, St. Vincent, 3:05.35; CeCe Iillingworth, Wilson, 3:14.44

100 METERS: Julianna Parker, Harvest Christian, 15.30; Nalley Ornelas, Two Rock, 15.31; Mariana Ontero-Munos, Dunham, 15.50; Zarbia Prez, Cinnabar, 15.58; Calin Bennett, Two Rock, 15.64

800 RELAY: Wilson 2:15.50, Harvest Christian 2:24.27, St. Vincent 2:24.50, Cinnabar 2:25.50, Liberty 2:32.82

SIXTH GRADE BOYS

SMALL SCHOOL DIVISION

TEAM SCORES: St. Vincent 53, Harvest Christian 43.5, Two Rock 42, Liberty 38.5, Wilson 32, Dunham 6, Cinnabar 3

SPRINT MEDLEY: Two Rock 2:13,18, St. Vincent 2:14.06, Wilson 2:15.43, Dunham 2:16,0, Harvest Christian 2:16.99

70 METERS: Thomas Christie, St. Vincent, 14.21; Joey Seltasam, St. Vincent, 14.81; Nathan Hale, St. Vincent, 15:06; Erik Toussaint, Harvest Christian, 15:07; Kahalil Tams, Liberty, 15.15

HIGH JUMP: Acturo Figueroa, Wilson, 4-2; Tristian Schmid, Two Rock, 4-0; Garret Siebels, Harvest Christian, 4-0; Isaac Barajas, Liberty, 4-0; Nate Kelly, Liberty, 3-10

DISCUS: Chase Good, Two Rock, 56.8; Erik McCloskey, Liberty, 55.0; Matthew Carda, Wilson, 54.11; Matthew Bartman, Liberty, 55.7; Ulises Regaldo Hernandes, Two Rock, 50.0

400 METERS: Jacob Gratti, St. Vincent, 1:12.00; Cole Powers, Harvet Christian, 1:13.84; Jacob Cafiero, Harvest Christian, 1:14.35; Gavin Harding, Harvest Christian, 1:15.84; David Grant, Liberty, 1:17.46

LONG JUMP: Jaco Rennia, Harvest Christian, 12-7; Dee Jae Yalung, Two Rock, 12-4; Erik Toussiant, Harvest Christian, 12-4; David Grant, Liberty, 12-2; Nick Gratti, St. Vincent, 12-0

400 RELAY: St. Vincent 1:01.15, Harvest Christian 1:02.71, Two Rock 1:03.16, Liberty 1:03.59

SHOT PUT: Ulises Regaldo Hernandes, Two Rock, 24-9; Auturo Figueroa, Wilson, 23-9; Connor Yowell, Liberty, 22-10; Chase Good, Two Rock, 22-5; Nate Kelly, Liberty, 22-2

800 METERS: John Vosseler, Wilson, 2:44.68; Connor Pederson, Liberty, 2:46.46; David Aguilar, Two Rock, 2:48.51; Kaelob Chickering, Dunham, 2:54.87; Jaco Cafiero, Harvest Chritian, 3:08.81

100 METERS: Thomas Christie, St. Vincent, 14.06; Connor Pederson, Liberty, 14:53; Joey Seltsam, St. Vincent, 14.65; Oscar Gonzales, Wilson, 15:09

800 RELAY

Harvest Christian 2:14.75, Liberty 2:18.35, Wilson 2:22.03, St. Vincent 2:19.28, Cinnabar 2:23.06

LARGE SCHOOLS OVERALL TEAM SCORES: Grant 212.5, Penngrove 202, Valley Vista 169, McNear 109, Mary Collins 79, McKinley 61, Tech Academy 42.5

FIFTH GRADE GIRLS

LARGE SCHOOLS DIVISION

TEAM SCORES: Grant 65, Penngrove 49, McNear 42, Valley Vista 38. Mary Collins 16, McKinley 9

SPRINT MEDLEY: Grant 2:21.78, Penngrove 2:23.69, Valley Vista 2:33.36, McNear 2:34.59, McKinley 2:56.31

70 METERS: Perla Perez, Penngrove, 13.69; Annika McCarthy Belash, Valley Vista, 14.61; Zoe Frothinger, Valley Vista, 14.78; Mallory Andersen, Penngrove, 14.80

300 METERS: Olivia Thomas, Grant, 55.25; Isabella Villarreal, McNear, 55.69; Elly Moran, Cherry Valley, 59:08; Ellie Iribarne, Grant, 1:00.06; Emily Enos, McKinley, 1:00.15

HIGH JUMP: Perla Perez, Penngrove, 3-8; Kaleigh Wiand, McNear, 3-8; Lilah Bacon, Valley Vista, 3-6; Grace Steckler, Cherry Valley, 3-4; Stephanie Cueno-Mims, McNear, 3-4

LONG JUMP: Katie Luff, McNear, 12-4; Paris Buchanon, McNear, 10-10; Maya Davis, Grant, 10-9; Lilah Bacon, Valley Vista, 10-9; Cami Ayers, Valley Vista, 10-5

400 RELAY: Grant 58.00, Valley Vista 1:08.59, Penngrove 1:08.69, McNear 1:11.43, McKinley 1:12.11

600 METERS: Lauren Hazel, Grant, 2:04.06; Lucie Ellie, Grant, 2:12.18; Cleo Cowell, Grant, 2:13.84; Mandy O’Keefe, Penngrove, 2:14.99; Sheriene Arikat, McNear, 2:15.28

SHOT PUT: Maiah Mahurin, McNear, 22-4; Trinity White, Valley Vista, 20-10; Kyndall Hart, Penngrove, 20-8; Alexandra Avalos, McKinley, 19-10; Ally Pomatto, Grant, 9-4

100 METERS: Perla Perez, Penngorve, 15.22; Olivia Thomas, Grant, 15.65; Lilah Baron, Valley Vista, 15.93; Morgan Robertson, Valley Vista, 16.18; Emily Enos, McKinley, 16.19

600 METERS: Lauren Hazel, Grant, 2:04.06; Lucie Ellie, Grant, 2:1.18; Cleo Cowell, Grant, 2:13.84; Mandy O’Keefe, Penngrove, 2:14.99; Sieriene Arikat, McNear, 2:15.28

DISCUS: Madi Papenhausen, Grant, 49-6; Bella Weinkerg, Mary Collins, 35-0; Ava Whitehorn, Penngrove, 33-3; Reilly Williams, McNear 32-7; Bella Bordessa, Mary Collins, 31-8

800 RELAY: Grant 2:24.65, Penngrove 2:30.20, McNear 2:32.21, Valley Vista 2:39,65, McKinley 2:45.7s

FIFTH GRADE BOYS

LARGE SCHOOLS DIVISION

TEAM SCORES: Penngrove 67, Grant 52, Cherry Valley 36, McNear 28, Valley Vista 26, McKinley 9

SPRINT MEDLEY: Cherry Valley 2:21.40, Grant 2:23.03, McNear 2:24.41, Valley Vista 2:24.61, Penngrove 2:24.71

70 METERS: Kyle Novak, Penngrove, 13.70; Lucas Duckworth, Valley Vista, 14.0; Mason Rodrigues, Penngorve, 14.18; Jopel Garcia, McKinly, 14.21; Kevin Farcia, Valley Vista, 14.95

300 METERS: Jowie Mone Falcon, McKinley, 50.56; Carl Stark, Valley Vista, 53.18; Josh Dunbar, McNear, 53.87; Nathan Lindstrom, Cherry Valley, 54.65; Matt Forney, Penngrove, 54.69

SHOT PUT: Scotty Crayne, Penngrove, 21-6; Logan Titler, Grant, 21-0; Salvador Contreras, Penngorve, 20-10; Lucas Proulx, Penngrove, 20-8; Devan Lopes, Penngrove, 20-3

DISCUS: Chris Farias, Grant, 56-11; Lucxas Proulx, Penngrove, 49-11; Scottie Gayn, Penngrove, 49-5; Bo Spindell, Grant, 49-4; Brady Gallagher, Grant, 48-2

400 RELAY: Penngrove, 1:03.32, Grant 1:04.09, Cherry Valley 1:05.71, Valley Vista 1:08.28, McNear 1:08.75

600 METERS: Jahob Daniel, Cherry Valley, 1:59.84; Gianni Johnson, Grant, 2:03.12; Isaac Thomas, Valley Vista, 2:04.49; Nathan Linstrom, Cherry Valley, 2:09.09; Luke Wuopio, McNear, 2:09.25

100 METERS: Kyle Novak, Penngrove, 15.29; Jack Bodell, Penngrove, 15:42; Joh Dunbar, McNear, 15.87; Aiden Seifert, Grant, 15.89; Santi Carrille, McKinley, 16.11

LONG JUMP: Nick Cook Markovich, Grant, 14-7; Aidan Gilmore, McNear, 12-3.5 Charlie McGowan, Valley Vista, 11-4.5 Jack Reese, McNear, 11-4; Anthonie Lema, Grant, 10-10

HIGH JUMP: Taylon Parella, Penngrove, 3-10; Ethan Ford, Cherry Valley, 3-8; Aidan Gilmore, McNear, 3-6

800 METER RELAY: Grant 2:14.72, Penngrove 2:16.59, Cherry Valley 2:29.37, McNear 2:31.52, Valley Vista 2:33.78

SIXTH GRADE GIRLS

LARGE SCHOOL DIVISION

TEAM SCORES: Grant 54.5, Penngrove 47, Valley Vista 36.5, McKinley 28, Tech Academy 21.5, McNear 21, Mary Collins at Cherry Valley 9.5

SPRINT MEDLEY: Grant 2:17.25, McKinley 2:17.43, Penngrove 2:21.45, Valley Vista 2:23.40, Cherry Valley 2:25.59

70 METERS: Nina von Raesfeld, Tech Academy, 13.86; Harmony Jensen, Penngorve, 13.92; Lupin Sosa, McKinley, 14.21; Madison Johnson, NcNear, 14.50; Evangeline Foote, Valley Vista, 14.52

400 METERS: Jaden Krist, Penngrove, 1:12.03; Camille Flynn, Grant, 1:15.04; Kengra Barry, Grant, 1:12.13; Sienna Martinez, Grant, 1:16.62; Karia Arango, McKinley, 1:18.00

400 METER RELAY: Valley Vista 1:01.18, Grant 1:02.21, Penngrove 1:02.42, McKinley 1:03.14, Tech Academy 1:03.43

HIGH JUMP: Savannah Engler, McNear, 4-4; Hannah Dehinghan, Valley Vista, 4-2; Olive Roberts, Cherry Valley, 4-0; Ari Rosetti, Penngrove, 3-10; Alyssa Bautista, Tech Academy, 3-10

LONG JUMP: Jaden Krist, Penngrove, 13-9; Serena Horvath, Tech Academy, 11-8; Savannah Engley, McNear, 11-6; Anna Demina, Grant, 11-3; Ava Chabot, Valley Vista, 11-3

DISCUS: Faith Waloc, Valley Vista, 66-2; Kylia Wolfe, McKinley, 60-5; Danielle Baker, Tech Academy, 52-1; Audrey Nagy, Cherry Valley, 45-2; Tess Barend, Tech Academy, 45-2

800 METERS: Anna Demma, Grant, 2:49.15; Erika Gilmore, Tech Academy, 2:53.21; Camille Flynn, Grant, 2:54.40; Frances Coughnour, McNear, 2:57.61; Grace Moussa, Grant, 2:58.60

SHOT PUT: Sarah Cook-Markovich, Grant, 27-7; Ava Chabot, Valley Vista, 24-3; Tess Barend, Cherry Valley, 23-3; Mia Roylance, Penngrove, 23-0; Nazmieh Kawasmi, Grant, 21-9

100 METER: Jocelyn Garcia, McKinley, 14.37; Moonlight Melouich. McNear, 14.71; Harmony Jensen, Penngrove, 15.12; Jaden Krist, Penngrove, 15-13; Hannah Herman, Valley Vista, 15:57

800 RELAY: Grant 2:17.85, Penngrove 2:18.31, Valley Vista 2:19.68, McNear 2:22.45, McKinley 2:27,56

SIXTH GRADE BOYS

LARGE SCHOOL DIVISION

TEAM SCORES: Valley Vista 68.5, Grant 41, Penngrove 39, Tech Academy 21, McNear 18, Cherry Valley 17.5, McKinley 15

SPRINT MEDLEY: Valley Vista, 2:06.53, Grant 2:10.84, Cherry Valley 2:13.81, McKinley 2:18.25, Penngrove 2:21.91

70 METERS: Kevin Royals, Penngrove 13.07, Sean Schumikowski, Valley Vista, 13.35; Alexis Espinoza, McKinley, 13.90; Bryce Sarris, Valley Vista, 13.93; Enzo Staub, Grant, 14.18

LONG JUMP: Kevin Royals, Penngrove, 15-5; Colton Prieto, Valley Vista, 14-10; Cole Santander, Valley Vista, 13-3; Cameron Hill, Cherry Valley, 12-7; Jack Cochrun, Cherry Valley, 12-0

HIGH JUMP: Mike Inglin, Penngrove, 4-0; Michael Orton, Tech Academy, 4-0; Lochlyn Fleming, Penngrove, 3-10; Dominic butts,, McNear, 3-8; Bradley Hogin, McNear, 3-8; Lief Noren, Cherry Valley 3-8

DISCUS: Mickie Ayala, Valley Vista, 71-4; Alex Azanon, Grant, 69-11; Sam Renstrom, McNear, 69-5; Noe Hernndez-Barrera, McNear, 66-0; Michael Pirardo, McNear, 59-9

400 METERS: Garrett Freitas, Grant, 1:09.9; Jose Jimenez, McKinley, 1:11.78; Noah Parnell, Valley Vista, 1:15.96; Joshua Luchok, Valley Vista, 1:16.70; Ziljan Nicely, Valley Vista, 1:17.0

400 METER RELAY; Valley Vista, 1:00.56, Tech Academy 1:01.71, Grant 1:02.00, Penngrove 1:05.48, Cherry Valley 1:05.71

800 METERS: Jaden Gabriel, Valley Vista, 2:36.01; Stephen Ahers, McKinley, 2:41.25; Reh Demsher, Teach Academy, 2:50.18; Luis Ramirez, McNear, 2:51.23; Lief Noven, Cherry Valley 2:53.40

SHOT PUT: Alex Azanon, Grant, 32-9; Sam Renstrom, McNear, 28-3; Andreas Soto, Penngrove, 27-0; Chris Look, Grant

100 METERS: Kevin Royals, Penngrove, 14.03; Dominic Butts, McNear, 14.43; Jack Gallagher, Grant, 14.43; Ike Seymour, Valley Vista, 14.62; Ian Purcll, Cherry Valley, 14.80

800 METER RELAY: Valley Vista 2:10.03, Grant 2:12.70, Tech Academy 2:27.00, Cherry Valley, 2:29.90, Penngrove 2:31.34

All rights reserved. This copyrighted material may not be re-published without permission. Links are encouraged.

▲ Return to Top