More Categories -
Home |
Best Food and Drink |
Best Professionals and Specialists |
Best Businesses
Best Professionals and Specialists - Winners/Honorable Mentions
Architect or Designer
MAD Architecture -
Winner
Brent Russell – Honorable Mention
Attorney
Bridget Mackay/Law Offices of Bridget Mackay -
Winner
Andrea Pierotti/Law Offices of Andrea L. Pierotti – Honorable Mention
Caterer
Lombardi’s Catering –
Winner
Preferred Sonoma Caterers – Honorable Mention
Chef
Dennis Hernandez/Cucina Paradiso –
Winner
Joe O'Donnell/Seared – Honorable Mention
Chiropractor
Dr. Jen Santos/Acorn Chiropractic Club -
Winner
Dr. Jeremy Wroten/Serendipity Chiropractic – Honorable Mention
Dance/Theater Group
Cinnabar Theater -
Winner
Studio C Dance Academy – Honorable Mention
Dentist
Dr. Bob Koenitzer -
Winner
Dr. Leah DeBerardinis/Hillcrest Dental Group – Honorable Mention
Electrician
B. Henry's Quality Electric Inc. -
Winner
Zarco's Electrical – Honorable Mention
Financial Planner/Investment Adviser
Julie Nix/Redwood Credit Union -
Winner
Michelle Moller/Edward Jones – Honorable Mention
Fitness Instructor
Jeremiah Johnson/Active Wellness Center -
Winner
Connor Waggoner/Luma Fitness – Honorable Mention
General Contractor
Ohana Construction -
Winner
Antonis Construction – Honorable Mention
High School Sports Coach
Brooks Drysdale/Petaluma High School -
Winner
Trent Herzog/St. Vincent de Paul High School – Honorable Mention
House Painter
O'Brien Painting -
Winner
Antonis Construction – Honorable Mention
Insurance Agent
Tina Sanazzaro/Redwood Credit Union -
Winner
Kendra Cochran/State Farm – Honorable Mention
Landscaper
John Antonio Landscaping -
Winner
Briceno Landscape – Honorable Mention
Local Artist
Elise Durenberger/Mamacow Creations -
Winner
Maxfield Bala/Maxfield Bala Creative – Honorable Mention
Local Band/Musician
Petaluma Pete -
Winner
Highway Poets – Honorable Mention
Massage Therapist
Marcie DeCarli -
Winner
Ona Goodrich – Honorable Mention
Mortgage Broker
Robin Conklin/Redwood Credit Union -
Winner
Mary Brusco/Caliber Home Loans – Honorable Mention
Optometrist
Dr. Karen Griffith/Westside Optometry -
Winner
Dr. Gordon M. Wong – Honorable Mention
Orthodontist
Dr. John Woo/Petaluma Orthodontics -
Winner
Dr. Marc DeBerardinis/Petaluma Orthodontics – Honorable Mention
Pediatrician
Dr. Stephanie Lieser/Kaiser Permanente -
Winner
Dr. Armando DePala/Providence Medical Group – Honorable Mention
Pet Groomer
Fit 'N' Furry Pet Resort -
Winner
Best in Show – Honorable Mention
Physician
Dr. Jennifer Cato/Kaiser Permanente -
Winner
Dr. Rajina Ranadive/Providence Medical Group – Honorable Mention
Plumber
Dolcini Plumbing -
Winner
Joe's Plumbing – Honorable Mention
Realtor
Rob Sullivan/Vanguard Properties -
Winner
Kathryn Santos/Compass – Honorable Mention
Veterinarian
Dr. Matthew Carter/Central Animal Hospital -
Winner
Dr. Angela Smith/Petaluma Veterinary Hospital – Honorable Mention