More Categories -
Home |
Best Food and Drink |
Best Professionals and Specialists |
Best Businesses
2023 Winners
Architect or Designer
Colleen Mahoney/Mahoney Architects + Interiors -
Winner
Mary Dooley & Chris Lynch/MAD Architecture – Honorable Mention
Attorney
Andrea Pierotti/Law Offices of Andrea L. Pierotti -
Winner
Bridget Mackay/Law Offices of Bridget Mackay – Honorable Mention
Caterer
Lombardi’s Catering –
Winner
Preferred Sonoma Caterers – Honorable Mention
Chef
Dennis Hernandez/Cucina Paradiso –
Winner
Juan Gutierrez/Quinua Cocina Peruana – Honorable Mention
Chiropractor
Dr. Jen Santos/Acorn Chiropractic Club -
Winner
Dr. Ronald Hammer/Hammer Chiropractic Office – Honorable Mention
Dance/Theater Group
Cinnabar Theater -
Winner
O’Brien Center of the Arts – Honorable Mention
Dentist
Dr. Bob Koenitzer -
Winner
Dr. Leah DeBerardinis/Hillcrest Dental Group – Honorable Mention
Electrician
B. Henry's Quality Electric Inc. -
Winner
Zarco's Electrical – Honorable Mention
Financial Planner/Investment Advisor
Katherine Wells/Edward Jones -
Winner
Julie Nix/Redwood Credit Union – Honorable Mention
Fitness Instructor
Jeremiah Johnson/Active Wellness Center -
Winner
Connor Waggoner/Luma Fitness – Honorable Mention
General Contractor
Antonis Construction -
Winner
Tomrose Construction – Honorable Mention
High School Sports Coach
Isaac Raya/Casa Grande High School -
Winner
Trent Herzog/St. Vincent de Paul High School – Honorable Mention
House Painter
O'Brien Painting -
Winner
Rojas Painting – Honorable Mention
Insurance Agent
Chad Fillinger/Fillinger Insurance Agency -
Winner
Kendra Cochran/State Farm – Honorable Mention
Landscaper
John Antonio Landscaping -
Winner
AJ’s Landscaping – Honorable Mention
Local Artist
Maxfield Bala/Bala Creative -
Winner
Mary Fassbinder – Honorable Mention
Local Band
Highway Poets -
Winner
The Hots – Honorable Mention
Local Musician/Entertainer
Petaluma Pete -
Winner
Nick Machado – Honorable Mention
Massage Therapist
Marcie DeCarli/Rejuvenate Therapeutic & Sports Massage-
Winner
Kristi Kavanaugh/Serenity Massage & Wellbeing – Honorable Mention
Mortgage Broker
Mary Brusco/Caliber Home Loans -
Winner
Michael Regan/The Regan Team Home Loan Group– Honorable Mention
Optometrist
Dr. Karen Griffith/Westside Optometry -
Winner
Dr. Gordon M. Wong – Honorable Mention
Orthodontist
Dr. John Woo/Petaluma Orthodontics -
Winner
Dr. Blair Kirk/Kirk Orthodontics – Honorable Mention
Party/Event Planner
Oh Splendid Day -
Winner
Events by Tyler – Honorable Mention
Pediatrician
Dr. Armando DePala/Providence Medical Group –
Winner
Dr. John Dahmen/Kaiser Permanente - Honorable Mention
Pet Groomer
Fit 'N' Furry Pet Resort -
Winner
The Grateful Dog – Honorable Mention
Physician
Dr. Jennifer Cato/Kaiser Permanente -
Winner
Dr. Rajina Ranadive/Providence Medical Group – Honorable Mention
Plumber
Joe’s Plumbing -
Winner
Dolcini Plumbing – Honorable Mention
Realtor
Tim Little + Alexa Glockner Team -
Winner
Isaiah Chess/LivXplore:Real Estate & Lifestyle – Honorable Mention
Veterinarian
Dr. Matthew Carter/Central Animal Hospital -
Winner
Dr. Leah Hertzel/Cat Hospital of Petaluma – Honorable Mention